Телефон: 048-740-32-71

odesa.iskcon@gmail.com harekrishna.org.ua@gmail.com

«Никакие материальные обстоятельства не в силах помешать живому существу обрести духовное знание.»

ШБ 7.7.1., комм.

«Тот, кто ищет Высшую Абсолютную Истину, Личность Бога, должен во что бы то ни стало продолжить свой поиск вплоть до достижения своей цели - всегда и везде, при любых обстоятельствах, как прямыми, так и косвенными методами»

Шримад Бхагаватам, песнь 2, гл. 9, текст 36

«Всё учение и вся жизнь Кришны есть только любовь. Кришна не принимает ничего, кроме любви, действует только любовью, дышит только ею и говорит только ею.»

Л.Н. Толстой, Полное собрание сочинений, т. 40, с.435

«Эти имена может повторять кто угодно на любом языке, будь то англичанин, малазиец, индус, испанец или китаец. Люди всех вероисповеданий взывают к единому Богу, который невероятно прекрасен, очарователен, могуществен и милостив.»

Новости

Початок четвертого місяця Чатурмасьи

 

28.10.2023 - Початок четвертого місяця Чатурмасьи

(піст на урад-дал на один місяць)

"Той, хто проходить через сезон Чатурмасьи, не дотримуючись релігійних обітів, аскез та повторення джапи, такий нерозумний, хоч і живий, повинен вважатися мертвим." (Бхавішья Пурана)

"У місяць Шравану (липень, серпень) слід утримуватися від вживання шпинату (і салатних овочів). У місяць Бхадру (серпень, вересень) від йогурту, у Ашвіну (вересень, жовтень) від молока. У Карттику (жовтень, листопад) від м'яса і урад-дала." (Сканда Пурана, Нагава Канда)

Вішну Рахасья (Розмова Господа Брахми з Нарадою Муні): "Якщо людина приймає ці вайшнавські аскези і дотримується їх з преданістю, вона досягає найвищого місця призначення, О Нарада. Кожен, хто всередині бажає виконувати всі ці вайшнавські аскези та обіти, його гріхи, накопичені протягом сотні життів, знищуються. Якщо людина у найвищій мірі предана, покірна, приймає щоденне омовіння, стійка в обітах і поклонінні Господу протягом цих чотирьох місяців, вона направляється в обитель Господа. Той, хто приймає аскезу сну на підлозі в цей час, коли Божество Вішну спить у йога нідрі під водою, направляється в обитель Лакшмі."

Чатурмасья - чотири святкових місяця, під час яких діють і виконуються різні духовні обіти. Це період тривалістю 108 днів, який починається на Гуру Пурнімі і закінчується в останній день місяця Картика.

У цей час Верховний Правитель Всесвіту Вішну відпочиває і занурюється у глибокий сон, і Його обов'язки тимчасово виконує Господь Шива. Шива, звісно, відразу ж прагне очистити Землю від негативу, бруду та «сміття». Відомо, що Шиву вважають дуже суворим і навіть жорстоким, але в той же час найсправедливішим. Тому тому, хто йде праведним шляхом, робить це щиро і з усього серця, Шива дарує свою охорону.

У цей період в Індії не проводяться весілля, святкування, важливі обряди. Також не рекомендується робити великі покупки, придбавати нерухомість чи транспортні засоби, відкривати новий бізнес.

В той же час це дуже сприятливий період для духовної діяльності. Багато людей протягом цих чотирьох місяців практикують різні види аскез: мауну (обіт мовчання), строгий пост, безкорисне служіння, утримання від сексуальних контактів. Проводяться масові паломництва до найважкодоступних місць.

Філософія цього посту базується на тому, що Господь Вішну відпочиває в ці чотири місяці. Кожен місяць він перевертається з боку на бік, тому для кожного місяця існують свої правила і обмеження.

Правила прийому їжі під час Чатурмасьї:

- У перший місяць Чатурмасьї дотримують посту на шак і інші зелені листяні овочі. Шпинат, кропива та інша зелень, яка готується, як шак, не вживаються. Можна споживати всі види капусти, листя салату, всі спеції, кінзу, селері, петрушку, кріп і трав'яний чай.
- У другий місяць Чатурмасьї дотримується посту на йогурт, лассі, сметану, ряжанку, кефір, кисле молоко та творог. Можна споживати сироватку, панір, чаранамріту, тісто на йогурті, йогурт у стравах, які були приготовані на вогні.
- У третій місяць Чатурмасьї дотримується посту на молоко та солодощі з сухого молока. Можна споживати варені бурфі, расагулы, сандеш, солодкий рис, панір, вироби з тіста на молоці, чаранамріту.
- І в четвертий місяць Чатурмасьї дотримується посту на урад-дал і масур-дал. Можна споживати всі інші види дала, горох і боби. Невегетаріанцям у цей місяць не можна їсти невегетаріанську їжу: масур-дал і урад-дал також іноді вважаються невегетаріанськими. Ці два види дала містять велику кількість білка, і їжа, багата білком, іноді вважається невегетаріанською.